EvoHome Inteligentná regulácia

Správna regulácia vykurovacieho systému, to je Evohome

Inteligentná regulácia od Evohome je autonómny bezdrôtový systém navrhnutý pre regulovanie teploty vo Vašom dome, kancelárii či chate. Riadenie teploty je jednoducho rozdelené do jednotlivých zón (izieb) s rozdielnou teplotou alebo časom vykurovania. Reguláciu je možné rozdeliť až do 12-tich vykurovacích zón.

V každej miestnosti je možné inštalovať radiátorové termostatické hlavice, snímače pre riadenie podlahového kúrenia a bezdrôtové snímače pre snímanie a zadávanie požadovanej teploty. Všetky inštalované snímače a regulátory komunikujú so srdcom, riadiacou jednotkou.

Riadiaca jednotka automaticky komunikuje s regulačnými komponentmi s dosahom 30-50 metrov v zastavaných budovách.

Čo všetko Evohome dokáže ?

 

Inteligentná regulácia rieši reguláciu vykurovania pomocou radiátorov, podlahového vykurovania a umožňuje regulovať priamo vykurovacie telesá. Systém je navrhnutý pre riadenie teplovodného vykurovacieho systému, dokáže však regulovať aj systém elektrického vykurovania.

Používateľ môže jednoducho nastavovať a regulovať teplotu cez svoj telefón alebo riadiacu jednotku v každej zo svojich vykurovacích zón. To všetko je možné aj na diaľku pomocou mobilnej aplikácie. Správna regulácia sa tak prejaví v znížení spotreby a poplatkoch za kúrenie, či nákladoch spojených s vykurovaním.

Ako to vyzerá v praxi ?

V prípade rodinného domu sa zmonitoruje počet miestností a rozvrhnú sa počty potrebných prvkov pre reguláciu vykurovania. Pri monitorovaní sa berie ohľad na typ kúrenia, počet potrebných izieb (zón) pre reguláciu, počet snímačov, pohonov pre regulovanie a typ vykurovacieho telesa.

V 3 izbovom byte so 4 radiátormi (obývacia izba, spálňa, kúpelňa a detská izba), sa montujú 4 termostatické regulátory priamo na ventil radiátoru, inštalujú sa 3 izbové termostaty a srdce systému, riadiaca jednotka. Regulačné prvky obsahujú lítiové batérie so životnosťou až 4 roky. Batérie je možné po vybití jednoducho vymeniť bez potreby demontáže prvkov.

Všetky komponenty sa nastavia a spoločne bezdrôtovo pripoja na riadiacu jednotkou Evohome.

V prípade 3-izbového bytu sa cena zariadení pohybuje okolo 550 eur.
V prípade rodinného domu je to približne 900 eur.

Pozrime si vzorový príklad

Systém regulácie Evohome s riadením v 3 izbách je rozdelený na 3 jednotlivé zóny. Nasledovné zóny je možné ovládať pomocou riadiacej jednotky alebo aplikácie vo vašom telefóne jednoducho z akéhokoľvek miesta na svete.

V troch zónach riadime:

  • Radiátory
  • Podlahové kúrenie v obývacej izbe
  • Podlahové kúrenie v pracovni

Ďalšie zóny v dome sme sa rozhodli v tejto ilustrácii neregulovať.

Úspora pomocou modernej regulácie môžeme ovplyvniť spotrebu kúrenia až o 30%

Komfort

Systém regulácie vám poskytne tepelnú pohodu, individuálnu teplota pre každú zónu, automatická reguláciu a časový harmonogram. 

Flexibilita

Evohome je bezdrôtový systém  pre všetky typy vykurovania, management zón a vzdialený prístup. Jeho inštalácia je jednoduchá bez obmedzenia na spôsob vykurovania.

Aplikácia Total Connect Comfort pre jednoduché ovládanie

Čo Vám ako firma EMPONT s.r.o. ponúkame ?

Naša firma poskytuje certifikovaných odborníkov pre inštaláciu systému inteligentnej regulácie Vášho vykurovania.

S radosťou Vám systém zameriame a komplet nainštalujeme. Inteligentnú reguláciu profesionálne namontujeme a nastavíme a Vy si už len užívate pohodu Vášho domova či kancelárie a sledujete ako Vaše úspory z vykurovania rast

Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme

Inteligentná regulácia od Honeywell (Evohome)